Solidtek
Solidtek Kb-5010bu Mini W/ Trackball Usb 13.31"l (kb5010bu)
- SKU:
- 18961578
- MPN:
- kb-5010bu
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Solidtek 5010 keyboard, a POS keyboard features built-in trackball, allow you to work clean and smart at your point of sale environment.The mini size in 88 keys with full keyboard functions provides a space-saving solution, suitable for any point of sale station, banking and any other type of commercial applications. In addition, the rugged and spill resistant design guarantee the extended life cycle. With Solidtek keyboards you can always rely on rock solid performance and the latest features that help you use your computer more efficiently.
Features
Certifications & Standards:
PC
China
- FCC
- VCCI
- C-UL
- CE
- CNS
System Requirements:
Operating System(s): Microsoft Windows 98
Platform Supported:
PC
Country of Origin:
China
Specs
| Keyboard/Keypad | |
| Number of Keys | 88 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Features | Spill Resistant |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Type | Trackball |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Height | 1.30" |
| Weight (Approximate) | 1.90 lb |
| Keyboard/Keypad Width | 13.31" |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.77" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| General Information | |
| Brand Name | Solidtek |
| Manufacturer Website Address | http://www.acecaddigital.com |
| Marketing Information | The Solidtek 5010 keyboard, a POS keyboard features built-in trackball, allow you to work clean and smart at your point of sale environment.The mini size in 88 keys with full keyboard functions provides a space-saving solution, suitable for any point of sale station, banking and any other type of commercial applications. In addition, the rugged and spill resistant design guarantee the extended life cycle. With Solidtek keyboards you can always rely on rock solid performance and the latest features that help you use your computer more efficiently. |
| Product Type | Keyboard |
| Product Name | KB-5010BU USB Mini Keyboard |
| Manufacturer | Solidyear USA inc. |
| Manufacturer Part Number | KB-5010BU |
| Product Model | KB-5010BU |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Solidtek Kb-5010bu Mini W/ Trackball Usb 13.31"l (kb5010bu)