Solidtek
Solidtek Kb-595bu Mini 88 Keys Kybd Usb 11.3"l (kb595bu)
- SKU:
- 18961554
- MPN:
- kb-595bu
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/24/2023 06:40:58 PM PST
- Stock Update:
- 10/24/2023 06:40:58 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Manufacturer: Solidtek, IncManufacturer Part Number: KB-595BU
Manufacturer Website Address: http://www.solidtekusa.com
Product Model: KB-595BU
Product Name: KB-595BU Mini Keyboard
Product Type: Keyboard
Keyboard/Keypad
Keyboard/Keypad Connectivity Technology: Wired
Keyboard/Keypad Wireless Technology: Not Applicable
Number of Keys: 88
Keys Layout: QWERTY
Interfaces/Ports
Keyboard/Keypad Host Interface: USB
Physical Characteristics
Color: Black
Features
Certifications & Standards:
PC
Computer
China
- FCC
- VCCI
- C-UL
- CE
- CNS
System Requirements:
Operating System(s): Microsoft Windows 98
Platform Supported:
PC
Device Supported:
Computer
Country of Origin:
China
Specs
| Keyboard/Keypad | |
| Number of Keys | 88 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Features | Spill Resistant |
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Height | 1.15" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Keyboard/Keypad Width | 11.30" |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.52" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| General Information | |
| Brand Name | Solidtek |
| Manufacturer Website Address | http://www.acecaddigital.com |
| Product Type | Keyboard |
| Product Name | KB-595BU Mini Keyboard |
| Manufacturer | Solidyear USA inc. |
| Manufacturer Part Number | KB-595BU |
| Product Model | KB-595BU |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Solidtek Kb-595bu Mini 88 Keys Kybd Usb 11.3"l (kb595bu)