so mine
So-Mine Carrying Case Travel Essential - Gray (sm422)
- SKU:
- 18538720
- MPN:
- sm422
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, NC, OH, TX, UT, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/16/2026 03:56:04 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $29.68 each 29.68 |
| Buy 3 | and pay only $26.65 each 26.65 |
| Buy 4 | and pay only $25.39 each 25.39 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $24.64 each 24.64 |
| Buy 10 or above | and pay only $22.57 each 22.57 |
- Stock Update:
- 05/16/2026 03:56:04 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Commuter Essential is the perfect travel organization bag that allows all of your electronics and essentials to be within easy reach while traveling on airplanes, trains or road trips. It keeps travel essentials easily accessible during flight. Bag includes six inner pockets, one zipper pocket on the front flap, and two loops for cord management and noise-canceling headphone storage. It hangs from any seat back pocket.So-Mine Carrying Case Travel Essential, Gray Keeps essentials within easy reach Easily accessible during flights Inner pockets for assortment of supplies Hangs from any seat back pocket Perfect for airplanes, trains or road trips
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Application/Usage:
Headphone
Travel Essential
Cord
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Gray |
| Height | 18" |
| Color Family | Gray |
| Width | 11.8" |
| Depth | 0.8" |
| General Information | |
| Brand Name | So-Mine |
| Marketing Information | The Commuter Essential is the perfect travel organization bag that allows all of your electronics and essentials to be within easy reach while traveling on airplanes, trains or road trips. It keeps travel essentials easily accessible during flight. Bag includes six inner pockets, one zipper pocket on the front flap, and two loops for cord management and noise-canceling headphone storage. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Commuter Essential Travel Bag |
| Manufacturer | So-Mine |
| Manufacturer Part Number | SM422 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Closure Type |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
So-Mine Carrying Case Travel Essential - Gray (sm422)
$36.15