Private Brand
Special Buy Economy 20 lb Copy Paper (ec85118rmpl)
- SKU:
- 20804756
- MPN:
- ec85118rmpl
- Availability:
- Usually ships in 2-3 business days. In stock at our CA, CO, MO warehouses.
- Shipping:
- $452.96 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 05/25/2026 01:48:09 AM PST
- Stock Update:
- 05/25/2026 01:48:09 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Economy, 20 lb. copy paper is designed for multipurpose copying and printing.Features
Application/Usage:
0%
No
Brazil
0%
Copy
Printing
Multipurpose
Post-consumer-waste%:
0%
Recycled:
No
Country of Origin:
Brazil
Recycled Content:
0%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Color Family | White |
| General Information | |
| Brand Name | Special Buy |
| Marketing Information | Economy, 20 lb. copy paper is designed for multipurpose copying and printing. |
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
| Product Name | Economy 20 lb Copy Paper |
| Manufacturer | Special Buy |
| Manufacturer Part Number | EC85118RMPL |
| Product Line | Economy |
| Packaged Quantity | 48 / Pallet |
| Product Information | |
| Basis Weight | 20 lb |
| Sheets per Ream | 500 |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Special Buy Economy 20 lb Copy Paper (ec85118rmpl)
$1,811.83