Steelseries
SteelSeries 63435 QcK Control XL Mouse Pad
- SKU:
- 21464078
- MPN:
- 63435
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/26/2026 03:19:38 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $62.50 each 62.5 |
| Buy 3 | and pay only $58.38 each 58.38 |
| Buy 4 - 5 | and pay only $57.32 each 57.32 |
| Buy 6 or above | and pay only $56.15 each 56.15 |
- Stock Update:
- 04/26/2026 03:19:38 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The brand that created the original esports surface is revolutionizing the category again with the QcK Performance series featuring a surface for every play style. A micro-textured surface gives QcK Control users pinpoint mouse accuracy with exceptional stopping power. QcK Performance comes in Speed, Balance, and Control variants. Precision made personal.
Features
Application/Usage:
Mouse
Mouse
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Thickness | 0.14" |
| Product Color | Black |
| Height | 15.75" |
| Color Family | Black |
| Width | 35.43" |
| General Information | |
| Brand Name | SteelSeries |
| Manufacturer Website Address | http://www.steelseries.com |
| Marketing Information | The brand that created the original esports surface is revolutionizing the category again with the QcK Performance series featuring a surface for every play style. A micro-textured surface gives QcK Control users pinpoint mouse accuracy with exceptional stopping power. QcK Performance comes in Speed, Balance, and Control variants. Precision made personal. |
| Product Type | Gaming Mouse Pad |
| Product Name | QcK Control XL |
| Manufacturer | SteelSeries ApS |
| Manufacturer Part Number | 63435 |
| Product Information | |
| Size | Extra Large |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
SteelSeries 63435 QcK Control XL Mouse Pad
$67.77