STM
STM Goods Dux MacBook Air 13" Retina [2018 & 2020] (stm-122-293mw-01)
- SKU:
- 18571724
- MPN:
- stm-122-293mw-01
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/28/2026 04:00:20 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $45.68 each 45.68 |
| Buy 3 | and pay only $43.25 each 43.25 |
| Buy 4 | and pay only $40.89 each 40.89 |
| Buy 5 - 7 | and pay only $40.14 each 40.14 |
| Buy 8 or above | and pay only $39.01 each 39.01 |
- Stock Update:
- 04/28/2026 04:00:20 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
first-in-class protection
if you're looking to make a case all your own, the choice is clear
We use completely transparent materials for our cover that allow you to customize your MacBook Air with personal images, scan a tagging barcode, or simply let the beauty of your device shine through. But there's one more thing we want to make perfectly clear: this stylish case still provides the maximum level of protection for your digital gear.
Features
Application/Usage:
MacBook Air (Retina Display)
Apple
China
MacBook Air (Retina Display)
Compatibility:
Apple MacBook Air (Retina Display):
- M3 2024
- M2 2022
- M1 2020/2018
- A2681
- A1932
- A2179
- A2337
- A3113
Brand Compatibility:
Apple
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Product Color |
|
| Height | 8.6" |
| Color Family | Dual Color |
| Width | 12.2" |
| Finishing | Translucent |
| Depth | 0.4" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| General Information | |
| Brand Name | STM Goods |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmgoods.com |
| Marketing Information | first-in-class protection if you're looking to make a case all your own, the choice is clear We use completely transparent materials for our cover that allow you to customize your MacBook Air with personal images, scan a tagging barcode, or simply let the beauty of your device shine through. But there's one more thing we want to make perfectly clear: this stylish case still provides the maximum level of protection for your digital gear. |
| Product Type | Case |
| Product Name | Dux MacBook Air 13" Retina (2018 & 2020) |
| Manufacturer | STM Goods |
| Manufacturer Part Number | STM-122-293MW-01 |
| Product Line | Dux |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
STM Goods Dux MacBook Air 13" Retina [2018 & 2020] (stm-122-293mw-01)
$51.74