Storex
Storex Crystal Clear Cubby Bin (62464u05c)
- SKU:
- 18105358
- MPN:
- 62464u05c
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, GA, IN, MD, MI, MN, MO, NC, NH, NJ, OH, OK, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/30/2026 09:38:24 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $36.17 each 36.17 |
| Buy 3 | and pay only $32.95 each 32.95 |
| Buy 4 | and pay only $32.04 each 32.04 |
| Buy 5 - 41 | and pay only $30.69 each 30.69 |
| Buy 42 or above | and pay only $27.13 each 27.13 |
- Stock Update:
- 04/30/2026 09:38:24 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Storage bin features an unbreakable design to handle any drops, tumbles and tosses you throw at them. Crystal-clear material helps you easily identify contents from afar. Standard-size bin fits into most classroom furniture. Storage bin is perfect for holding crafts, art supplies, shoes and more.
Features
Assembly Required:
No
No
Canada
No
Recycled:
No
Country of Origin:
Canada
Specs
| Physical Characteristics | |
| Length | 12.09" |
| Product Color | Clear |
| Height | 5.18" |
| Color Family | Clear |
| Width | 7.80" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 90 Day |
| General Information | |
| Brand Name | Storex |
| Manufacturer Website Address | http://www.storex.ca |
| Marketing Information | Storage bin features an unbreakable design to handle any drops, tumbles and tosses you throw at them. Crystal-clear material helps you easily identify contents from afar. Standard-size bin fits into most classroom furniture. Storage bin is perfect for holding crafts, art supplies, shoes and more. |
| Product Type | Storage Bin |
| Product Name | Crystal Clear Cubby Bin |
| Manufacturer | ERA Group |
| Manufacturer Part Number | 62464U05C |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
| Product Information | |
| Shape | Rectangle |
| Mount Type | Cubby |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Storex Crystal Clear Cubby Bin (62464u05c)
$42.18