TP Link
TP-Link DSP700108 8-Port GPON OLT with 2x 10G SFP Uplinks
- SKU:
- 21465196
- MPN:
- ds-p7001-08
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/30/2026 11:59:55 PM PST
- Stock Update:
- 04/30/2026 11:59:55 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- DeltaStream 8-port Pizza-box GPON Optical Line Terminal
- 1 x OLT Device
- 1 x Power Cord
- 1 x Console Cable
- 1 x Installation Guide
- 1 x Mounting Brackets
- 1 x Screws
- 1 x Rubber Feet
Features
Package Contents:
China
- DeltaStream 8-port Pizza-box GPON Optical Line Terminal
- 1 x OLT Device
- 1 x Power Cord
- 1 x Console Cable
- 1 x Installation Guide
- 1 x Mounting Brackets
- 1 x Screws
- 1 x Rubber Feet
Certifications & Standards:
- CE
- FCC
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Power Source | AC/DC |
| Input Frequency Range | 50Hz - 60Hz |
| Power Supply Range |
|
| Input Voltage Range |
|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 10.2" |
| General Information | |
| Brand Name | TP-Link |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.tp-link.com/us |
| Product Type | GPON Optical Line Terminal |
| Product Name | DeltaStream 8 port Pizza box GPON Optical Line Terminal |
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | DS-P7001-08 |
| Product Line | DeltaStream |
| Technical Information | |
| Connector Type | RJ-45 |
| Maximum Number of Buttons | 1 |
| Environmental Conditions | |
| Storage Temperature | 24.8°F (-4°C) to 158°F (70°C) |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
TP-Link DSP700108 8-Port GPON OLT with 2x 10G SFP Uplinks
$1,737.16