- SKU:
- MPN:
- p006-002-13a
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/13/2026 02:25:21 AM PST
Bulk discount rates
- Stock Update:
- 05/13/2026 02:25:21 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Certifications & Standards:
UL
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Vietnam
UL
Environmentally Friendly:
Yes
Environmental Compliance:
Country of Origin:
Vietnam
Specs
| Power Description | |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| Current Rating | 13 A |
| Frequency | 60 Hz |