Business Source
Universal Document Frame (unv-76849)
- SKU:
- 21392728
- MPN:
- unv-76849
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, CO, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:04 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $18.45 each 18.45 |
| Buy 3 | and pay only $15.16 each 15.16 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $13.90 each 13.9 |
| Buy 10 - 117 | and pay only $11.47 each 11.47 |
| Buy 118 or above | and pay only $9.60 each 9.6 |
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:04 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
All-purpose document frames are a great value choice for framing multiple documents. Plastic frames with clear plastic inserts to keep documents free of dust and dirt. Perfect for documents, digital photos, diplomas, awards and certificates. Die-cut backing includes cut-outs for vertical or horizontal display. Wide-Profile Black Frames-Value Pack - Stock up and save! Frame Type: Multipurpose; Frame Material: Plastic; Frame Color: Black/Gold; Color Family: Black.Features
Recycled:
No
China
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Weight (Approximate) | 14.24 oz |
| Product Color |
|
| Color Family | Dual Color |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | All-purpose document frames are a great value choice for framing multiple documents. Plastic frames with clear plastic inserts to keep documents free of dust and dirt. Perfect for documents, digital photos, diplomas, awards and certificates. Die-cut backing includes cut-outs for vertical or horizontal display. Wide-Profile Black Frames-Value Pack - Stock up and save! Frame Type: Multipurpose; Frame Material: Plastic; Frame Color: Black/Gold; Color Family: Black. |
| Product Type | Document Frame |
| Product Name | Document Frame |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV76849 |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Information | |
| Insert Height | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Insert Width | 8.50" |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Orientation |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Document Frame (unv-76849)
$25.49