Business Source
Universal Document Frame (unv-76853)
- SKU:
- 21392710
- MPN:
- unv-76853
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:03 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $14.08 each 14.08 |
| Buy 3 | and pay only $11.31 each 11.31 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $9.93 each 9.93 |
| Buy 10 - 13 | and pay only $6.82 each 6.82 |
| Buy 14 or above | and pay only $6.34 each 6.34 |
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:03 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Stylish, contemporary design with brushed metal-like finish gives document an upscale look. Portrait or landscape orientation. Includes link to print customizable Certificate of Excellence. Easel Back. Frame Type: Certificate/Document; Frame Material: Plastic; Frame Color: Metallic Silver; Color Family: Silver.Features
Recycled:
No
China
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Weight (Approximate) | 1.21 lb |
| Product Color | Metallic Silver |
| Color Family | Silver |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | Stylish, contemporary design with brushed metal-like finish gives document an upscale look. Portrait or landscape orientation. Includes link to print customizable Certificate of Excellence. Easel Back. Frame Type: Certificate/Document; Frame Material: Plastic; Frame Color: Metallic Silver; Color Family: Silver. |
| Product Type | Document Frame |
| Product Name | Document Frame |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV76853 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Insert Height | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Insert Width | 8.50" |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage |
|
| Style | Contemporary |
| Features | Easel Back |
| Orientation |
|
| Finishing | Brushed Metal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Document Frame (unv-76853)
$20.87