Business Source
Universal Document Frame (unv-76854)
- SKU:
- 21392704
- MPN:
- unv-76854
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, CO, GA, NJ, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:02 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $17.08 each 17.08 |
| Buy 3 | and pay only $14.31 each 14.31 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $12.52 each 12.52 |
| Buy 10 - 139 | and pay only $10.00 each 10 |
| Buy 140 or above | and pay only $8.12 each 8.12 |
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:02 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Stylish, contemporary design with brushed metal-like finish gives document an upscale look. Portrait or landscape orientation. Includes link to print customizable Certificate of Excellence. Wall-Mount-Includes hardware and white mat. Frame Type: Certificate/Document; Frame Material: Plastic; Frame Color: Metallic Silver; Color Family: Silver.Package Contents:
- Document Frame
- Hardware
- Mat
Features
Package Contents:
No
China
- Document Frame
- Hardware
- Mat
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Weight (Approximate) | 1.76 lb |
| Product Color |
|
| Color Family | Dual Color |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | Stylish, contemporary design with brushed metal-like finish gives document an upscale look. Portrait or landscape orientation. Includes link to print customizable Certificate of Excellence. Wall-Mount-Includes hardware and white mat. Frame Type: Certificate/Document; Frame Material: Plastic; Frame Color: Metallic Silver; Color Family: Silver. |
| Product Type | Document Frame |
| Product Name | Document Frame |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV76854 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Insert Height | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Frame Width | 14" |
| Insert Width | 8.50" |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Frame Height | 11" |
| Application/Usage |
|
| Style | Contemporary |
| Mat Included | Yes |
| Orientation |
|
| Finishing | Brushed Metal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Document Frame (unv-76854)
$23.76