Business Source
Universal Hanging Organizer (unv-20011)
- SKU:
- 21395602
- MPN:
- unv-20011
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, FL, GA, IN, MD, NC, NJ, OH, TX, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:21:32 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $26.41 each 26.41 |
| Buy 3 | and pay only $23.77 each 23.77 |
| Buy 4 - 6 | and pay only $21.99 each 21.99 |
| Buy 7 - 64 | and pay only $20.10 each 20.1 |
| Buy 65 or above | and pay only $17.50 each 17.5 |
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:21:32 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Keep important documents and files organized and at your fingertips with a convenient wall filing system. Durable mesh metal makes it easy to see any mail, papers, or files through the front of the file. Versatile design can be used one, two, or three at a time. The system mounts on partition with a unique hanging system (included). Sleek and contemporary style works with any office environment.Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Wire Mesh |
| Product Color | Black |
| Height | 8.50" |
| Color Family | Black |
| Width | 14.13" |
| Depth | 3.38" |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | Keep important documents and files organized and at your fingertips with a convenient wall filing system. Durable mesh metal makes it easy to see any mail, papers, or files through the front of the file. Versatile design can be used one, two, or three at a time. The system mounts on partition with a unique hanging system (included). Sleek and contemporary style works with any office environment. |
| Product Type | Hanging Organizer |
| Product Name | Hanging Organizer |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20011 |
| Packaged Quantity | 3 Set |
| Product Information | |
| Total Number of Pockets | 3 |
| File Size Supported | Letter |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Hanging Organizer (unv-20011)
$33.23