Business Source
Universal Jumbo Mesh Storage Dish, 4.38" Diameter x 2"h, Black (unv-20014)
- SKU:
- 21395584
- MPN:
- unv-20014
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, FL, GA, IN, MD, MN, MO, NC, NJ, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:40:45 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $10.20 each 10.2 |
| Buy 3 | and pay only $7.47 each 7.47 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $6.13 each 6.13 |
| Buy 10 - 27 | and pay only $3.94 each 3.94 |
| Buy 28 or above | and pay only $1.92 each 1.92 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:40:45 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
This jumbo mesh storage dish is made from durable steel mesh construction. This dish is ideal for holding small office items like paper clips, erasers, thumb tacks and more. Provides the perfect way to efficiently organize your desk. Sleek finish makes product add a professional touch to any desktop.Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Wire Mesh |
| Product Color | Black |
| Height | 2" |
| Color Family | Black |
| Diameter | 4.38" |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | This jumbo mesh storage dish is made from durable steel mesh construction. This dish is ideal for holding small office items like paper clips, erasers, thumb tacks and more. Provides the perfect way to efficiently organize your desk. Sleek finish makes product add a professional touch to any desktop. |
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Name | Jumbo Mesh Storage Dish, 4.38" Diameter x 2"h, Black |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | 20014 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Application/Usage | Paper Clip |
| Total Number of Compartments | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Jumbo Mesh Storage Dish, 4.38" Diameter x 2"h, Black (unv-20014)
$17.18