Business Source
Universal Photo Frame (unv-76852)
- SKU:
- 21392716
- MPN:
- unv-76852
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:03 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $21.48 each 21.48 |
| Buy 3 | and pay only $18.49 each 18.49 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $17.24 each 17.24 |
| Buy 10 - 88 | and pay only $14.34 each 14.34 |
| Buy 89 or above | and pay only $12.76 each 12.76 |
- Stock Update:
- 05/24/2026 09:14:03 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Ideal for schools, restaurants, reception areas and just about anywhere you'd like to display important information. Freestanding, angled L-style design ensures easy-viewing while enabling both horizontal and vertical display orientations. Economical frame is made entirely of durable, shatter-proof material. Frame Type: Photo; Frame Material: Polystyrene; Frame Color: Clear; Color Family: Clear.Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polystyrene |
| Weight (Approximate) | 1.25 lb |
| Product Color | Clear |
| Color Family | Clear |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | Ideal for schools, restaurants, reception areas and just about anywhere you'd like to display important information. Freestanding, angled L-style design ensures easy-viewing while enabling both horizontal and vertical display orientations. Economical frame is made entirely of durable, shatter-proof material. Frame Type: Photo; Frame Material: Polystyrene; Frame Color: Clear; Color Family: Clear. |
| Product Type | Photo Frame |
| Product Name | Photo Frame |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV76852 |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Information | |
| Insert Height | 11" |
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Insert Width | 8.50" |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Orientation |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Photo Frame (unv-76852)
$28.65