Business Source
Universal Wirebound Memo Book, Narrow Rule, Red Cover, [50] 5 x 3 Sheets, 12/Pack (unv-20453)
- SKU:
- 21395578
- MPN:
- unv-20453
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CO, NJ, UT warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 02:21:12 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $13.21 each 13.21 |
| Buy 3 | and pay only $10.47 each 10.47 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $9.11 each 9.11 |
| Buy 10 - 27 | and pay only $5.88 each 5.88 |
| Buy 28 or above | and pay only $4.68 each 4.68 |
- Stock Update:
- 05/21/2026 02:21:12 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Jot down ideas whenever they occur to you. Handy book is the perfect size for pockets, bags and purses. Spiral-bound, with a flexible, durable cover, it's easy to fold open for quick one-handed notetaking.
Features
Country of Origin:
India
India
Specs
| Physical Characteristics | |
| Height | 5" |
| Width | 3" |
| General Information | |
| Brand Name | Universal |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Marketing Information | Jot down ideas whenever they occur to you. Handy book is the perfect size for pockets, bags and purses. Spiral-bound, with a flexible, durable cover, it's easy to fold open for quick one-handed notetaking. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | Wirebound Memo Book, Narrow Rule, Red Cover, (50) 5 x 3 Sheets, 12/Pack |
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV20453 |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Product Information | |
| Cover Color | Orange |
| Basis Weight | 16 lb |
| Ruling Line Color | Blue |
| Number of Sheets | 50 |
| Sheet Color | White |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Binding Location | Side |
| Number of Subjects | 1 |
| Binding Type | Spiral |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Universal Wirebound Memo Book, Narrow Rule, Red Cover, [50] 5 x 3 Sheets, 12/Pack (unv-20453)
$19.89