Valcom
Valcom V-1026C-W Speaker System - Wood Grain, White (v-1026cw)
- SKU:
- 19925895
- MPN:
- v-1026cw
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our TX warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/23/2026 08:03:10 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 - 3 | and pay only $132.19 each 132.19 |
| Buy 4 or above | and pay only $129.38 each 129.38 |
- Stock Update:
- 05/23/2026 08:03:10 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.60 lb |
| Product Color |
|
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 10.3" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 4.2" |
| Controls/Indicators | |
| Controls | Volume |
| General Information | |
| Brand Name | Valcom |
| Manufacturer Website Address | http://www.valcom.com |
| Marketing Information | Bi-Directional Corridor speaker assembly complete with s peaker, amplifier, built-in volume control, sloped baffle and mounting bracket. |
| Product Type | Speaker System |
| Product Name | One-Way Bidirectional Corridor Wall Speaker |
| Manufacturer | Valcom, Inc |
| Manufacturer Part Number | V-1026CW |
| Product Model | V-1026C-W |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Minimum Frequency Response | 80 Hz |
| Maximum Frequency Response | 15 kHz |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Valcom V-1026C-W Speaker System - Wood Grain, White (v-1026cw)
$137.27