Valcom
Valcom Stealth V-9830 Speaker System - White (vc-v-9830-w)
- SKU:
- 21543463
- MPN:
- vc-v-9830-w
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our TX warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 11:43:05 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $223.04 each 223.04 |
- Stock Update:
- 05/21/2026 11:43:05 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Application/Usage:
Indoor
Outdoor
Paging
Music
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.60 lb |
| Product Color | White |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 9.3" |
| Color Family | White |
| Width | 15" |
| Depth | 5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Valcom |
| Manufacturer Website Address | http://www.valcom.com |
| Marketing Information | Overview The Valcom V-9830 Stealth Flexhorn is a one-way self-amplified paging horn designed to provide voice paging as well as background music. The stylish enclosure provides an unobtrusive, contemporary appearance that blends into any environment. A volume control is accessible on the front of the horn. |
| Product Type | Speaker System |
| Product Name | Stealth V-9830 Speaker System |
| Manufacturer | Valcom, Inc |
| Manufacturer Part Number | V-9830-W |
| Product Model | V-9830 |
| Product Line | Stealth |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Minimum Frequency Response | 400 Hz |
| Maximum Frequency Response | 10 kHz |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Valcom Stealth V-9830 Speaker System - White (vc-v-9830-w)
$227.80