Vetus BP185G10 Grp Tunnel 185 X 1000mm
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
bp185g10
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/12/2026 11:25:44 PM PST
Stock Update:
05/12/2026 11:25:44 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Vetus G.R.P. Tunnel 185Mm Dia. 40" Length - BP185G10
  • Boat Outfitting | Bow Thrusters
  • Product Dimensions: 40 x 8 x 8 inches
  • Item Weight: 12.4 pounds
G.R.P. Fiberglass Tunnel - 40" Length, 185mm DiameterFiberglass tunnel 7 9/32" x 40" for 60/75/95 kgf bow thrusters.Features: Internal Diameter: 185mm (7 9/32") External Diameter: 195.6mm (7 45/64") Quick Guide (pdf)
View AllClose
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
0 Reviews
Main