Zyxel GS110010HP 8-Port Gigabit PoE+ Switch With 2 SFP Uplinks GS110010HP_25
- SKU:
- MPN:
- gs1100-10hp_25
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our GA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/14/2026 03:29:57 AM PST
Bulk discount rates
- Stock Update:
- 05/14/2026 03:29:57 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
China
Specs
| Management & Protocols | |
| Manageable | No |
| Power Description | |
| PoE Budget | 130 W |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Length | 10" |
| Height | 1" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Width | 4" |