Cardinal Brands
Oxford 3-Subject Poly Notebook (top-10386)
- SKU:
- 18105270
- MPN:
- top-10386
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, IN, MD, MN, MO, NC, NH, NJ, NY, OH, OK, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/27/2026 09:41:56 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $25.19 each 25.19 |
| Buy 3 | and pay only $22.68 each 22.68 |
| Buy 4 | and pay only $20.99 each 20.99 |
| Buy 5 - 6 | and pay only $20.23 each 20.23 |
| Buy 7 or above | and pay only $19.10 each 19.1 |
- Stock Update:
- 05/27/2026 09:41:56 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.
Features
Assembly Required:
No
No
Vietnam
No
Recycled:
No
Country of Origin:
Vietnam
Specs
| Physical Characteristics | |
| Length | 11" |
| Height | 0.50" |
| Width | 9" |
| General Information | |
| Brand Name | Oxford |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Marketing Information | Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 10386 |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Information | |
| Number of Holes Punched | 3 |
| Cover Color | Assorted |
| Number of Sheets | 150 |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Features |
|
| Number of Subjects | 3 |
| Binding Type | Wire Bound |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Oxford 3-Subject Poly Notebook (top-10386)
$32.39